Користь та історія піци


Піца – це італійська національна страва.

Плаский круглий хліб з дріжджового тіста з додаванням ароматичних водоростей Нілу навчилися готувати ще у Стародавсньому Єгипті. Підхопили естафету елліни, вони стали запікати тісто разом з приправою, якою могло бути майже все, що посилали їм боги. Римляни, відомі майстри поєднувати не сумісне, рясно присмачували плаский хліб медом та листям лавра. А вчені з Норвегії переконані у тому, що древній аналог піци був вперше приготований вікінгами.
Але справжнє життя піци почалося близько 200 років тому, коли в одному з густонаселених міст Європи - Неаполі - пекарі вигадали швидку і нехитру страву. Одного разу неаполітанській королеві набридли витвори придворної кухні, їй захотілося скуштувати народного, і до двору був закликаний піцайоло Еспозіто. Страва, приготована ним, дуже сподобалась королеві. Тоді галантний неаполетанець «охрестив» свій кулінарний шедевр ім’ям королеви - Маргаритою.
Зараз піца є найпопулярнішою стравою 78 країн світу


Багатьох любителів піци цікавить питання, наскільки вона шкідлива для здоров'я. Можна сказати, що піца має, як шкідливі, так і корисні для здоров'я властивості. У піці є помідори, які містять ліполін. Ця речовина, що надає помідорам колір, багата на антиоксиданти, які сприяють профілактиці багатьох серцево-судинних і онкологічних захворювань. При частому вживанні піци на 59% знижується небезпека виникнення раку стравоходу. Сир у піці є джерелом кальцію. Піца, приготована з білого борошна, багата дріжджами, що мають багато корисних якостей. Найчастіше тісто для піци робиться з пшениці. Пшениця містить висівки, які багаті антиоксидантами.

Піцу сьогодні легко можна замовити додому, в офіс, будь-куди. Доставка, зазвичай, здійснюється безкоштовно. Піца доставляється гарячою, в оригінальній упаковці, що зберігає всі її найкращі якості. Доставка піци дозволяє економити час та є зручним рішенням, коли немає бажання готувати. Крім того, наша піца готується професійними кухарями зі свіжих продуктів, що забезпечує її високу якість.