Моє
замовлення
(0 грн)

Зроби піццу сам

Замовлення за телефоном: 098-073-66-20 | 093-253-35-58 Прийом замовлень 11.00-22.30 Умови доставки та оплати

Користь піци

Піца – це італійська національна страва.

Можна сказати, що піца стала найвідомішою стравою італійської кухні. Її прототипи з'явилися ще у стародавніх греків і римлян. Деякі страви подавалися на стіл на скибках хліба. Батьківщиною піци прийнято вважати місто Неаполь. У 1552 р. до Європи з Перу були вперше завезені помідори. Класична італійська піца з'явилася в XV-XVII ст. У Неаполі навіть існували спеціальні люди, яких називали «pizzaioli». Вони займалися приготуванням піци для італійських селян. Її класичними інгредієнтами стали: особливу тісто, сир, помідори, а також м'ясо, морепродукти, овочі та гриби. Піца тоді була їжею виключно бідняків. Але вона припала до смаку Марії-Кароліні Габсбург-Лотаринзькій - дружині неаполітанського короля Фердинанда IV. Трохи пізніше піцу полюбили італійський король Умберто I і його дружина Маргарита Савойська. У 1889 неаполітанського кухаря Рафаеля Еспозіто попросили приготувати піцу для самої королеви. Вона хотіла розділити зі своїм народом його улюблену страву. До речі, саме на її честь і був названий один з найбільш популярних видів піци. Піца в ті часи випікати в печі і продавалася прямо на вулиці. Потім в Неаполі з'явилися спеціальні заклади, які сьогодні називаються «піцерія». У 1957 р. у продаж надійшли перші піци-напівфабрикати.

Піца отримала широке поширення у всьому світі, особливо великою популярністю вона користується в Америці та країнах Європи. Секрет її привабливості полягає в простоті приготування, а також у поживності цієї страви і великій різноманітності рецептів. Різновиди піци існують і в інших країнах, але вони відрізняються деякими національними особливостями. Японська піца («окономіякі») - смажений корж з дарами моря та овочами. Вона добре змащується спеціальним соусом і зверху присипається сушеної стружкою з тунця. При подачі на стіл таку піцу ділять плоскою лопаткою під назвою «Коте».

У нашій країні піца також вже давно користується заслуженою любов'ю. В Інтернеті було проведено опитування, яке показало, що 78% його користувачів вважають піцу своєю найулюбленішою стравою. Згідно з даними іншого дослідження, щорічно середньостатистичний європеєць споживає 300 кг піци. При цьому були враховані дані тільки про піци, які замовляють додому. В Італії для піци навіть був встановлений спеціальний знак якості. Його може отримати тільки та піца, яка була приготована певним чином.

Багатьох любителів піци цікавить питання, наскільки вона шкідлива для здоров'я. Можна сказати, що піца має, як шкідливі, так і корисні для здоров'я властивості. У піці є помідори, які містять ліполін. Ця речовина, що надає помідорам колір, багата на антиоксиданти, які сприяють профілактиці багатьох серцево-судинних і онкологічних захворювань. При частому вживанні піци на 59% знижується небезпека виникнення раку стравоходу. Сир у піці є джерелом кальцію. Проте в піці міститься велика кількість жирів і калорій, які приводять до проблем із зайвою вагою. Піца, приготована з білого борошна, багата дріжджами, що мають багато корисних якостей. Для їх активізації піцу потрібно випікати довше 11 хвилин і при температурі вище 287 градусів. Найчастіше тісто для піци робиться з пшениці. Пшениця містить «висівки» і «ендосперм», які багаті антиоксидантами, які мають властивості антиоксидантів. Вони допомагають нашому організму ефективно захищатися.

Піцу сьогодні дуже легко можна замовити додому, в офіс або на будь-куди. Доставка зазвичай здійснюється безкоштовно. Піца доставляється гарячою, в індивідуальній упаковці, що зберігає всі її найкращі якості. Доставка піци дозволяє значно економити час та є дуже зручним рішенням, коли немає бажання готувати. Крім того, ця піца готується професійними кухарями, що забезпечує її високу якість.